Elia Pekica Pagon: Manifest humanosti

9.29  (70.00 kn)

NA SKLADIŠTU. DOSTUPNO ODMAH PREKO INTERNETSKE PRODAJE, U ANTIKVARIJATU U ROKU OD 24 SATA

Šifra: BS-16881

Izdavač i godina: Vlastita naklada autorice, 2016.

Broj stranica: 267

Uvez: meki

Format: 23 x 15 cm

Stanje: izvrsno

Kategorija:

Opis

Šesta knjiga Elije Pekice Pagon, publicistkinje i glavne urednice hrvatskih strukovnih glasila – časopisa za marketing u praksi Zvono (2001.-2004.) i časopisa za kulturu komuniciranja Epoha (2004.-2009.) pod naslovom Manifest humanosti. Zbirka je to autoričinih eseja objavljenih u strukovnim i kulturnim glasilima u razdoblju od 2008. do 2014. godine.

„Autoričin entuzijazam, uvidi koje pruža, dubina promišljanja i vidici koje otvara, podupiru čitateljevu svijest o ulozi svakoga od nas i osvješćuju da u izgradnji željenijeg društva svi imamo misiju, zadaću, poslanje te da u tom cilju aktiviramo duhovne potencijale, svijest o vlastitoj vrijednosti te da se – sanirajući posljedice iz obećanog “materijalističkog raja” koji briše individualne profile i stvara kopije – vratimo sebi i prihvatimo odgovornost za sadašnjost i budućnost težeći odmjerenom napretku.“ (Mira Ćurić)

„Danas, kada je oglašavanje u velikoj etičkoj krizi i kada se sa svih strana čuju pozivi da se mora vratiti svojim izvornim ljudskim vrijednostima, Elijini tekstovi mi se doimaju kao putokaz u kojem bismo smjeru trebali ići. Njezini vrlo izoštreni etički standardi prava su dragocjenost. Srce, iskrenost, vrijednosti i poštovanje su termini na koje su mnogi kreatori robnih marki, vlasnici i direktori poduzeća zaboravili, a Elia nas u svojim tekstovima stalno podsjeća na njih. Svijet kakvog nam crta Elia bio bi savršen za život, vrijedan Božji dar kojeg, sva je prilika, ovakvi kakvi smo nismo zaslužili.“ (Ekrem Dupanović)

„Najveća vrijednost ove zbirke je da potiče, stimulira na vlastito promišljanje. Čitajući eseje Elije Pekice, ne možemo ostati ravnodušni. Ona u nama budi ono najbolje, ono dječje naivno, a toliko krucijalno bitno postavljanje suštinskih pitanja. Poput Marcusea, Pekica polazi od maksime “Budimo realni – tražimo nemoguće”.“ (Prof. dr. sc. Goroslav Keller)

„I kad piše i kad govori, Elia to čini iz dubine duše, jer misli čovječno za ljudsku vrstu. Ona to čini s lakoćom u ime ljudske vrste svojim ljudskim nastojanjem, diše iz dubine duše s razumijevanjem i suosjećanjem za sve ljude svijeta kao karika u lancu ljudskog mišljenja koje pronosi i prenosi stremljenje k izvjesnosti svih ljudi svijeta. Traži tu izvjesnost za sve ljude svijeta kao ljudsko stremljenje s moralnošću kao kozmičkom paradigmom i kulturnim pojmom. Elia ima zavidnu razinu svijesti o svijetu u kojem se može iščitati mobilizacija te svijesti u humanoj vrsti da ne podliježe lažima i obmanama moćnih u vremenu u kojem laž postaje jača od svake istine.“ (Prof. dr. sc. Slavko Kulić)

Dodaj u košaricu