Christopher Knight / Alan Butler: Nulta civilizacija

13.27  (99.98 kn)

Šifra: BS – 20543

Izdavač i godina: VBZ, 2005.

Broj stranica: 206

Uvez: tvrdi

Format: 24×16 cm

Stanje: izvrsno

Kategorija:

Opis

“Nulta civilizacija” je uzbudljiva priča o tome kako je pokušaj da se razriješi tajna «megalitskog jarda«, drevne jedinične mjere za dužinu, doveo do otkrića neporecivog dokaza o postojanju nepoznate, visoko napredne kulture, prethodnice najranijih poznatih civilizacija, kao što su sumerska i egipatska – poznate kao nulta civilizacija.

Christopher Knight (koautor bestselera «Hiramov ključ») i Alan Butler razotkrivaju tajne osobitog integriranog mjernog sustava «megalitskog jarda», koji je mogao biti zauvijek izgubljen. Bio je to mnogo napredniji sustav od bilo kojeg današnjeg, a predstavlja temelj današnjih mjernih sustava. Njihovi dokazi i zaključci izneseni u ovoj knjizi, ruše sva današnja uvjerenja o podrijetlu modernoga svijeta. Implikacije tih otkrivenja mnogo su obuhvatnije od puke očaranosti otkrićem «super-znanosti» iz prapovijesti, zato što ukazuju na veličanstveni plan koji bi mogao imati dalekosežne i razgranate teološke posljedice…

Iz uvoda:
“Je li u prapovijesti postojala iznimno napredna kultura? Ako nije, kako je moguće da su navodno neprosvijećeni narodi Britanije kamenoga doba posjedovali potpuno integrirani sustav mjera, utemeljen na dubokom razumijevanju Sunčevog sustava?
Činilo se da je povijest ljudskoga razvoja od lovaca-sakupljača do stanovnika gradova jednostavna i predvidiva. Svi su dostupni dokazi podržavali prihvaćenu sliku društvene evolucije koja je tekla glatko i kojom su uvelike upravljali oštroumni narodi Srednjeg istoka. No, tada je čuveni profesor strojarstva Alexander Thom, desetak godina izazivao ljutnju arheološke zajednice inzisrirajući na zapanjujućoj tvrdnji. Ustrajao je na tvrdnji da je otkrio kako su građevine što ih je gradio čovjek kasnog kamenog doba izgrađene korištenjem standardne mjerne jedinice koja je bila tako precizna da je njezinu središnju vrijednost mogao odrediti s nevjerojatnom preciznošću. Ideja da su jednostavni narodi prapovijesti mogli postići takvu točnost predstavljala je pravu pljusku nazorima većine arheologa tako da ne iznenađuje što su Thomova otkrića gotovo posvuda odbačena kao svojevrsna pogreška.”

Dodaj u košaricu